top of page

Individuelle Förderung in heterogenen Lerngruppen

Järgmine õpiränne viis 29. aprillist 4. maini 2019 Itaaliasse Termenosse saksakeelsele kursusele "Individuelle Förderung in heterogenen Lerngruppen".

Koolitus oli aineteülene ja tegeles üldpedagoogiliste probleemide käsitlemisega.
1) Sissejuhatusena käsitles Würzburgi ülikooli professor Rainer Thome digitaalse infotehnoloogia mõju õppimisele ja töötamisele ning sellest, kuidas seeläbi on toimunud viimaste aastakümnete juures suured muutused ning milliseid väljakutseid see esitab nii õppuritele kui õpetajatele.
2) Christian Laner rääkis reformpedagoogiliste võtete kasutamisest Lõuna-Tirooli koolides piirkonna eripära arvestades. Teemast parema ülevaate saamiseks toimus Goldraini Algkooli külastus, kus oli võimalik jälgida ühe päeva jooksul kõigi koolis olevate klasside tööd ning päeva lõpus toimus arutelu õpetajate esindajatega. Koolitaja jagas meile enne koolikülastust vaatluslehe, mille pidime eelneval päeval ära täitma selles osas, mida tahame koolikülastuse käigus näha. Peale külastust sai teha samal lehel kokkuvõtte selle kohta, mida tegelikult nägime. On väga inspireeriv ette mõelda, mis võiks olla olulisteks asjadeks, mida teada saada ja millest kolleegilt õppida.
3) Siglinde Doblander tutvustas Lõuna-Tirooli haridusasutuste tööd õpilaste annete märkamiseks ning andekamatele õpilastele arengu toetamiseks pakutavaid tegevusi.
4) Petra Tomschi rääkis ülitundlikkusest ja probleemidest, millega noored peavad silmitsi seisma, kui nad näiteks ei sulandu kollektiivi või on mingis mõttes ülejäänutest erinevad ning kuidas nende arengut seejuures saaks paremini toetada.
5) Veronika Pfeifer rääkis Lõuna-Tirooli saksakeelsete haridusasutuste struktuurist ja aja jooksul kogetud probleemidest Itaalia riigisüsteemis, võimalustest õpilase arengu toetamiseks ning vanemate kaasamisest koolieluga kursis olemisse. Kaasatus on üks olulisi märksõnu Lõuna-Tirooli koolisüsteemis ja see tähendab, et arvestatakse erisustega ning püütakse noore tugevaid külgi muuta tugevamaks ning nõrkusi vähendada.
6) Carolin Lampa rääkis, kuidas Saksamaal tehakse tööd noortega, kes sageli pärinevad sisserändajate või põgenike perekondadest. Need on noored, kellel on puudulik elukohamaa riigikeele oskus ning mingil põhjusel on neil koolihariduse omandamine pooleli jäänud või nad pole üldse koolis käinud ja seetõttu pole nad valmis sisenema tööturule. Muutuvas maailmas on eriti oluline erineva kultuurilise taustaga inimestega osata töötada ja saavutada nende integreerimine ühiskonda. Koolitaja viis läbi ka ühe väga vahva mängu osalejatega, kus kahte gruppi jagatud inimesed pidid keelelistest barjääridest olenemata omavahel suhtlema ja valmis "ehitama" silla, et jõe erineval kaldal elavad inimesed saaksid omavahel paremini suhelda ja maastikul liikuda.
7) Monika Oberhofer hoolitses kultuuriprogrammi eest ning viis läbi ekskursiooni Tramini vaatamisväärsustega tutvumiseks ja piirkonna eripärast ülevaate tegemiseks.

bottom of page